بهترین سن کاشت ایمپلنت دندان

هنگامی که افراد به هر دلیلی دندان خود را از دست می‌دهند و به فکر جایگزینی آن هستند، بهترین روش، کاشت ایمپلنت است، ایمپلنت یک پایه تیتانیومی کوچکی است که به استخوان وصل میشوداما مشکل اینجاست برخی افراد نمی دانند سن مناسب ایمپلنت چه زمانی است اگر با دقت این مقاله را مطالعه کنید اطلاعات لازم را در خصوص بهترین سن کاشت ایمپلنت دندان در اختیار شما قرار میدهیم.

شرایط مناسب برای کاشت ایمپلنت

هنگامی که فرد از سلامت عمومی بالایی برخوردار باشد، لثه های سالم و استخوان کافی برای جوش خوردن ایمپلنت را داشته باشد مطلوب ترین شرایط را برای کاشت ایمپلنت دارا است.حالا اگر فردی نیاز به انجام ایمپلنت دارد و با انجام سی تی اسکن مشخص شود که استخوان کافی برای کاشت وجود ندارد، پیوند استخوان گزینه مناسبی برای رفع این مشکل است. آن دسته از افرادی که فشار های دندانی و یا دندان قروچه دارند شرایط انجام کاشت را ندارند.پس حتما در هنگام مراجعه به دندانپزشک در صورت داشتن بیماری خاصی حتما با درباره ی نوع بیماری و داروهایی که مصرف میکنید با پزشک خود صحبت کنید. داشتن موارد زیر مانع از انجام ایمپلنت می‌شود.

افرادی که مبتلا به دیابت کنترل نشده یا فشار خون بالا دارند، زیرا در بهبودی بعد از جراحی اثر گذار است.

زنان باردار

مصرف مواد مخدر و نوشیدنی های الکلی

متخصص لثه در رشت

بهترین سن برای ایمپلنت

پروسه رشد در پسران ۱۷ سال و در دختران ۱۴ تا ۱۶ سالگی خاتمه می یابد. اگر فردی به هر دلیلی دندان خود را از دست بدهد باید تا ۱۸ سالگی صبر کند، کاشت ایمپلنت زیر ۱۸ سال امکان پذیر نیست.

موفقیت حاصل از درمان ایمپلنت بسیار مهم است و نیاز به فاکتورهای مختلفی دارد. برای آن که کاشت ایمپلنت به خوبی انجام شود و مشکلی پیش نیاید ومتحمل ضرر و زیان نشوید باید با مشورت پزشک متخصص ایمپلنت انجام بگیرد، کاشت ایمپلنت را می توانید با خیالی آسوده در کلینیک دندانپزشکی در رشت زیر نظر دکتر شمس و دکتر صادقی انجام دهید.

تاثیر سن در انجام کاشت ایمپلنت

با رشد فک وضعیت ایمپلنت تغییر می کند و احتمال کج شدن آن زیاد است به همین خاطر  فک نوجوانان  اندازه کافی رشد نکرده گزینه مناسبی برای کاشت ایمپلنت نیستند.از آن طرف با بالا رفتن سن، موجب تحلیل و عقب‌نشینی استخوان فک می شوند و دیگر شرایط برای نگه داشتن ایمپلنت دشوار می‌شود.

حداقل سن کاشت ایمپلنت

رشد فک  در افراد مختلف متفاوت است افرادی هستند که  رشد فک  آنها تا ۲۰ سالگی ادامه دارد توصیه می‌شود برای انجام کاشت، با انجام آزمایش‌های مختلف میزان رشد فک خود را بررسی کنید.

هنگامی که فرد از سلامت عمومی و تراکم استخوانی بالایی بهره‌مند است پزشک به آن اجازه کاشت می دهد گاهی یک فرد در سن ۹۰ سالگی فشردگی استخوان مناسبی دارد و به راحتی تحت درمان قرار می گیرد. افراد مسنی که علاقه به دندان مصنوعی ندارند، در صورت داشتن شرایط مناسب می‌توانند از روش ایمپلنت استفاده کنند. اما نکته مهم این است که اگر فرد به دلایل مختلف دندان خود را از دست بدهد و سن مناسب برای کاشت ایمپلنت را نداشته باشد، در این وضعیت طبق دستور پزشک از روش‌های موقتی مانند بریچ استفاده می‌کنند تا بیمار به شرایط و سن مناسب برای کاشت برسد.

مزایا کاشت ایمپلنت

از دست دادن دندان می تواند در جویدن غذا و صحبت کردن شما اختلال ایجاد کند.

از مهمترین مزایا ایمپلنت  ظاهر و شکل طبیعی و همانند بودن با دندان اصلی است. و از دیگر مزایای آن آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

1.بهبود بخشیدن به قدرت جویدن

 2.جایگزین خوبی برای دندان های لق و مصنوعی است.

از افتادگی صورت پیشگیری می‌کند.

اگر از این ایمپلنت به خوبی مراقبت کنید سال های زیادی، حتی تا پایان عمر می‌توانید از آن استفاده کنید.

سخن پایانی

برای داشتن یک لبخند زیبا و حفظ و دوام دندان ها باید از روش ایمپلنت استفاده کنید. ایمپلنت دندان از ایده آل ترین راه ها برای جایگزینی دندان از دست رفته است. قبل از آنکه تصمیم بگیرید کاشت ایمپلنت انجام دهید، نخست باید با متخصص ایمپلنت مشورت کنید زیرا کاشت ایمپلنت ملزم به داشتن شرایط مناسب  و محدودیت سنی است، شما دوستان برای اطلاع از اینکه بهترین سن برای کاشت ایمپلنت چه زمانی است، مناسب ترین  کار مراجعه به کلینیک دندانپزشکی در رشت است تا با مشورت با دکتر صادقی و دکتر شمس تصمیم درست را بگیرید.

فوق تخصص لثه در رشت

شما میتوانید از طریق راه های ارتباطی زیر وقت ویزیت رایگان خود را دریافت نمایید.

آدرس مطب:

استان گیلان، رشت،بلوار سمیه، خیابان 142-ساختمان اکباتان طبقه2 واحد9

استان گیلان،رشت،سبزه میدان ساختمان ارم طبقه 2دندانپزشکی سیب

013-32123896 | 013-33240438

ثبت قرار ملاقات

📌بیشتر بخوانید:  لمینت دندان بهتر است یا کامپوزیت