رنگ کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یکی از عواملی است که میتواند در زیبایی و لبخند تاثیر بسزایی بگذارد. سوال مهم تمام افرادی که اقدام به کامپوزیت دندان میکنند این است که چه نوع رنگ کامپوزیتی لبخندشان را زیبا تر میکند و به چهرشان می آید.

به طور کلی رنگ سفید دندان و مرتب بودن میتواند چهره را زیبا تر نشان دهد اما برخی افراد به دلیل انتخاب نادرست رنگ کامپوزیت دندان خود زیبایی را از لبخندشان میگیرند.

اما سوال مهم این است بهترین پزشک برای کامپوزیت دندان در رشت کجاست؟

در این مقاله با رنگ بندی کامپوزیت دندان، رنگ بلیچ کامپوزیت دندان و بهترین رنگ کامپوزیت دندان آشنا میشویم پس با ما در ارتباط باشید.

متخصص لثه در رشت

رنگ بندی کامپوزیت دندان

تنوع رنگ بندی کامپوزیت دندان به 4 دسته تقسیم جدا میشوند این 4 دسته شامل گروه A/B/C/D  است هر گروه از این دسته ها دارای رنگ های متفاوتی هستند.

در کاتالوگ رنگ کامپوزیت دندان گروه A دارای طیف قهوا ای ، B دارای رنگ بندی زرد، C طیف رنگی خاکستری وD  دارای طیف رنگی قرمز میباشد.

بهترین و متداول ترین رنگ ها بین مردم شامل موارد زیر میباشد.

A1, A2, A3, A3.5, A4, B1, B2, B3, C3, CV, CVD, BW, XBW

جالب است بدانید پر طرفدار ترین رنگ کامپوزیت دندان XL است که به علت رنگ طبیعی و مقاومت بالا بین مردم محبوب شده است.

نکات مهم هنگام انتخاب رنگ کامپوزیت دندان

 • حتما قبل از انتخاب رنگ به پیشنهاد پزشک خود توجه کامل داشته باشید و بدانید او بهترین پیشنهاد را به شما میدهد.

  1. حتما به طیف رنگ سایه آن توجه داشته باشید.

  2. اگر پوست تیره ای دارید بهتر است رنگ های طبیعی کامپوزیت را انتخاب نمایید.

  3. رنگ بندی سفید بریا افرادی که پوست سفید دارند مناسب است.

  4. ممکن است به مرور زمان از رنگ کامپوزیت دندان خود خسته شوید پس بهتر است از بین رنگ های طبیعی رنگ کامپوزیت دندان خود را انتخاب کنید.

  5. قبل از ایمپلنت دندان باید به مواردی همچون فرم صورت، رنگ لب و سن خود دقت داشته باشید.

 

رنگ بلیچ کامپوزیت دندان

 • اين خيلى مهم است كه بدانيد كامپوزيتهاى مختلف رنگ هاى با تم متفاوتى دارند و در ضمن رنگ هاى خيلى روشن يا سوپر بليچ كامپوزيت ها خيلى نمى توانند شفاف باشند و اگر فردى تمايل به داشتن دندانهاى خيلى سفيد و در عين حال خيلى شفاف دارد بهتر است به جاى كامپوزيت از لمينت سراميكى استفاده كند.

  حداقل چيزى كه از درمانهاى زيبايى مثل لمينت يا كامپوزيت ونير انتظار مى رود، حفظ ظاهر طبيعى دندان است.

  گاهى با كارهايى مواجه مى شويم كه ظاهر گچى و بيرون زده اونها از فاصله دور به چشم مى آيد، در صورتيكه يک درمان ايده آل، درمانى است كه كسى متوجه آن نشود كه شما لمينت كرده ايد، فقط متوجه يک تغيير مثبت در چهره تان شوند.

  نكته مهمى كه در رنگ كامپوزيت دندان وجود دارد، این است كه رنگ همه كامپوزيت ها تابع يک استاندارد معين نيستند و مثلا رنگ A1 يک برند متفاوت با برند ديگر است.

  بهترین رنگ کامپوزیت دندان

  معمولاً به افرادی که رنگ دندان هایشان تا حدودی زرد شده و تصمیم گرفته اند با استفاده از کامپوزیت ونیر رنگ دندان های خود را روشن کنند؛ توصیه می شود تا برای جلوگیری از عدم انطباق رنگ کامپوزیت ونیر و سایر دندان های طبیعی، ابتدا دندان های خود را با روش های سفید کننده مانند بلیچینگ روشن کنند و سپس از سایه‌های رنگ دو تا سه درجه روشن تر از دندانهای طبیعی خود برای اصلاح طرح لبخند استفاده کنند.

  تغییر تدریجی رنگ دندان ها طبیعی است اما در صورتی که دندان ها به شدت زرد شده و یا تغییر رنگ داده باشد نباید پیش از سفید کردن آنها اقدام به نصب کامپوزیت ونیر نمود چون نتیجه کار به اندازه ای که بیمار انتظار دارد؛ زیبا و جذاب نخواهد بود.

  هنگام انتخاب بهترین رنگ کامپوزیت دندان باید به این نکته دقت کنید که یک درجه تغییر در سایه رنگ کامپوزیت دندان شاید به نظر محسوس نرسد اما زمانی که تمام کامپوزیت ها کنار یکدیگر قرار می گیرند؛ یک درجه تغییر رنگ می تواند دو تا سه برابر در روشن تر یا تیره تر نشان دادن دندان ها موثر باشد

  برخی از بیماران ۷ تا ۹ برابر رنگ روشن تری را برای کامپوزیت ونیر خود نسبت به سایر دندانهای طبیعی انتخاب می کنند؛ شاید از نظر آنها طرح لبخند زیبا، جذاب، شفاف و سفید شده باشد اما در نظر دیگران این تفاوت رنگ با دندانهای طبیعی مجاور چندان خوشایند نیست و کاملا مصنوعی به نظر می‌رسد.

 

سخن آخر

شما در این مقاله با رنگ کامپوزیت دندان، تنوع در رنگبندی کامپوزیت ها و بهترین رنگ کامپوزیت آشنا شدید. یکی از مهم ترین کار ها قبل از اقدام به کامپوزیت دندان داشتن دندان پزشکی خبره در این زمینه و در شهر خود است. شما میتوانید برای کامپوزیت دندان در رشت از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید و وقت مشاوره و ویزیت رایگان دریافت نمایید

 • مطب ۱: رشت، گلسار

 استان گیلان، رشت، بلوار سمیه، خیابان ۱۴۲، ساختمان اکباتان، طبقه ۲، واحد ۹

تلفن تماس:  01332123896

 • مطب ۲: استان گیلان، رشت، سبزه میدان، ساختمان ارم طبقه ۲، دندانپزشکی سیب

 استان گیلان، رشت، سبزه میدان، ساختمان ارم، طبقه۲، دندانپزشکی سیب

تلفن تماس:   ۰۱۳۳۳۲۴۰۴۳۸

 

ثبت قرار ملاقات

[/fusion_text][/fusion_builder_column]
ایجاد قرار ملاقات
[/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]