لمینت دندان چند روز طول میکشد؟

سوالی که در این مقاله به آن می پردازیم و ممکن است سوال افراد زیادی قبل از لمینت دندان باشد این است که زمان انجام لمینت دندان چند روز طول میکشد، در چند مرحله به پایان میرسد و طول عمر لمینت دندان چقدر است؟

قبل از هر چیز باید بدانید لمینت 2 نوع است یک نوع لمینت کامپوزیت که در یک جلسه آماده و  نصب میشود  اما لمینت سرامیکی در چند جلسه انجام میشود.

مراحل ساخت لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی حدود 20 روز طول میکشد تا آماده شود و در 4 مرحله انجام میشود، در ادامه با هم مراحل آن را بررسی میکنیم.

لمینت دندان چند روز طول میکشد

1.تهیه قالب و آماده سازی لثه

اولین مرحله برای آماده سازی لمینت قالب گیری و آماده سازی لثه میباشد که جزء حساس و مهم ترین بخش های لمینت می باشد. در این مرحله دندانپزشک با استفاده از لمینت های آزمایشی یک شکل کلی از لمینتی که باید برای شما ساته شود را تهیه میکند تا در زمان نصب لمینت اصلی لثه ها با پوشش هم تراز باشند و در روز نهایی هیچ مشکلی وجود نداشته باشد.

2.تراش سطحی دندان

برای نصب لمینت روی دندان باید مینای دندان شما به صورت سطحی تراشیده شود. لازم به ذکر است که نیاز به تراش های خیلی عمیق نیست و تراش ها کاملا سطحی است.

3.ساخت پوشش لمینتی

بعد از آماده سازی ابتدایی دندان ها، قالبی که با توجه به دندان ها تهیه شده برای ساخت به آزمایشگاه ارسال می شود. بیشترین زمان آماده سازی دندان در آزمایشگاه می باشد که حدود 2 هفته زمان می برد. بعد از آن شما می توانید برای نصب پوشش سرامیکی به پزشک مراجعه کنید.

بد نیست بدانید که با توجه به تراشیده شدن مینای شما برای نصب لمینت در این بازه زمانی که طول می کشد تا لمینت آماده شود. شما از یک پوشش لمینتی موقت استفاده می کنید تا در هنگام فعالیت های روزمره مثل نوشیدن یا خوردن به مشکل نخورید.

4.بررسی نهایی و نصب لمینت روی دندان

بعد از آماده شدن لمینت ها دندان پزشک لمینت ها را به صورت موقت روی دندان های شما قرار می دهد تا از بی نقص بودن لمینت ها از هر لحاظ اطمینان حاصل کند. در این مرحله اگر نیاز به تغییر رنگ یا هر نوع تغییری دیگری باشد. پزشک روی پوشش ها اعمال می کند.

📌بیشتر بخوانید:  پست دندان بهتر است یا ایمپلنت

بعد از اطمینان از بی نقص بودن لمینت های نصب شده روی دندان های شما، دندان پزشک اقدام به پیوند و نصب نهایی لمینت روی دندان ها می کند.  در مرحله بعد پزشک از لیزر مخصوص برای فعال کردن لمینت و سفت کردن پوشش به روی دندان ها استفاده میکند.

حال شما میتوانید از لمینت دندان های خود بدون هیچ نگرانی استفاده کنید.

مزایای لمینت دندان

ماندگاری و طول عمر لمینیت دندان

لمینت دندان در چند روز انجام می شود

ماندگاری لمینت دندان 10 تا 20 سال است که هر شخص با رعایت بهداشت میتواند این طور عمر را بالاتر ببرد. البته برای ماندگاری بیشتر سعی کنید هر 2 سال به پزشک خود مراجعه کنید و دندان های خود را معاینه کنید، برای دریافت خدمات لمینت دندان در رشت و دریافت نوبت از خانم دکتر یاسمن صادق از طریق راه های ارتباطی زیر اقدام کنید.

خانم دکتر صادقی عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان، استاد دانشگاه علوم پزشکی رشت و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند که برای دریافت نوبت از ایشان می توانید از ساعت 4 عصر تا 9 شب اقدام نمایید و یکی از دو مطب مشخص شده را برای دریافت خدمات درمانی انتخاب نمایید.

پل ارتباطی با ما

شعبه1: رشت، بلوار سمیه، خیابان 142- ساختمان اکباتان طبقه2 واحد9

شعبه 2: رشت، سبزه میدان ساختمان ارم طبقه 2دندانپزشکی سیب

01332123896 📞☎

01333240438 📞☎

چگونه طول عمر لمینت دندان خود را طولانی تر کنیم؟

  • از دندان های خود به عنوان ابزار استفاده نکنید. اگر سعی می کنید با دندان های خود چیزهایی را باز کنید یا مواد غیرغذایی را گاز بزنید ، ممکن است لمینت دندان شما ترک بخورد و بشکند.
  • از محصولات دخانی خودداری کنید. سیگار، توتون و تنباکو دندان شما را لکه دار می کند و می تواند رنگ لمینت دندان شما را زرد کند.
  • از غذاهایی (و نوشیدنی هایی) که دندان شما را لکه دار می کنند پرهیز کنید. سس پاستا ، انواع توت ها، نوشابه، شراب، قهوه و چای همه می توانند دندان های شما را لکه دار کنند. اعتدال ، کلید سفید نگه داشتن لمینت دندان و لبخند است. سعی کنید نوشیدنی ها را مثل قهوه با نی بنوشید.
  • برای پاکسازی منظم و معاینات منظم به دندانپزشک مراجعه کنید. نه تنها مراجعه به دندانپزشک برای تمیز کردن منظم و حرفه ای دندان های شما را در وضعیت مطلوبی حفظ می کند بلکه دندانپزشک می تواند لمینت دندان شما را معاینه کند و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کند.
  • روزانه نخ دندان استفاده کنید. روکش های لمینت دندان شما را از نخ دندان کشیدن بی نیاز نمی کنند. نخ دندان لثه های شما را به شکلی عالی نگه می دارد و می تواند شما را در برابر بیماری لثه که باعث ایجاد شکاف بین لثه ها و لمینت شما می شود، محافظت کند.
  • اگر دندان قروچه دارید و یا ورزش میکنید هنگام ورزش و در شب موقع خواب از یک محافظ دندان استفاده کنید. استفاده از محافظ می تواند به جلوگیری از فرسایش لمینت سرامیکی شما کمک کند و آنها را برای مدت طولانی به شکل عالی نگه دارید.
  • از یک برس مسواک نرم و خمیردندان بدون ساینده استفاده کنید. حتی مسواک زدن دندان اگر بیش از حد محکم باشد ، می تواند به مرور زمان لمینت دندان شما را از بین ببرد. با روکشهای لمینت دندان خود به آرامی رفتار کنید و احتمال ماندگاری لمینت دندان را افزایش دهید. لازم به ذکر است که لمینت دندان مسواک مخصوص خود را دارد.
📌بیشتر بخوانید:  بعد از عصب‌کشی دندان چه قرصی بخوریم؟

سخن آخر

لمینت جزو روش های پرطرفدار برای ترمیم دندان های مشکل دار است که به فرد کمک می کند تا یک لبخند بدون نقص داشته باشد؛ البته کاربرد لمینت فقط به یک لبخند محدود نمی شود. عمر مفید لمینت ها با توجه به نحوه نگهداری فرد از 10 تا 20 سال می باشد. در نهایت برای پاسخ به این سوال که لمینت دندان چند روز طول میکشد، بد نیست بدانید که میزان زمان برای نصب یک سری لمینت کامل روی دندان ها، حدود 3 هفته زمان می برد.

برای مشاوره و انتخاب بهترین روش درمان با ما در ارتباط باشید.

پل ارتباطی با ما

شعبه1: رشت، بلوار سمیه، خیابان 142- ساختمان اکباتان طبقه2 واحد9

شعبه 2: رشت، سبزه میدان ساختمان ارم طبقه 2دندانپزشکی سیب

01332123896 📞☎

01333240438 📞☎