چرا بعد از جرم گیری دندان زرد میشود

عدم رعایت بهداشت باعث میشود مواد غذایی روی دندان ها باقی بمانند و به پلاک دندانی تبدیل شود. پلاک دندانی باعث بد رنگ شدن و زرد شدن دندان ها میشود. جرم گیری یکی از روش های پاکسازی و بهداشتی دندان است برخی افراد جرم گیری را یک روش زیبایی میدانند اما بهتر است بگوییم جرم گیی بیشتر از جنبه زیبایی جنبه درمانی دارد و از پوسیدگی و خرابی دندان ها جلوگیری میکند.

شما در این مقاله میخوانید که چرا بعد از جرم گیری دندان زرد میشودو راه حل های آن را با هم بررسی میکنیم.

5 دلیل اصلی زرد شدن دندان بعد از جرم گیری

زرد شدن دندان بعد از جرم گیری تنها 4 دلیل اصلی دارد که با رعایت آن ها میتوانید جلوی آن را بگیرید و از زردی دندان های خود بکاهید.

1.      عدم رعایت بهداشت

اگر بخواهید مثل قبل بهداشت را جدی نگیرید و دوباره به آن بی توجهی کنید دندان هایتان بعد از جرم گیری به سرعت زرد میشوند. پلاک های میکروبی روی دندان ها قرار میگیرند و در طولانی مدت به جرم دندان تبدیل میشوند و همراه خود پوسیدگی دندان را می آورند.

حتما بعد از خوردن غذا مخصوصا غذاهایی که رنگدانه های بسیار دارند مثل ماکارونی یا نوشیدنی هایی که رنگدانه های بسیار دارند مثل قهوه مسواک بزنید و تا جایی که میتوانید نوشیدنی ها را با نی بنوشید. سعی داشته باشید از خوردن نوشیدنی های گازدار مثل نوشابه بپرهیزید.

مسواک به تنهایی نمیتواند تمام پلاک ها را از روی دندان هایتان پاک کند و دسترسی به تمام قسمت های دندانتان ندارد پس حتما در طول روز از نخ دندان استفاده کنید تا مواد غذایی باقی مانده بین دندان هایتان را بردارد.

از خمیر دندانن هایی که حاوی فلوراید هستند استفاده کنید تا بتواند پلاک دندان هایتان را به طور کامل پاک کند.

در هفته 2 الی 3 بار از دهان شویه استفاده کنید.

یکی از نکاتی که باید به آن دقت کنید این است که اکثر بیماران تمام نکات بهداشتی بالا را رعایت میکنند اما باز هم دندان هایشان جرم میگیرد باید بدانید که مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و حتی استفاده از دهان شویه هر کدام اصول و شیوه خود را دارند و اگر بلد نباشید چگونه باید از آن ها استفاده کرد کارتان فایده ای ندارد.

2.      استعمال دخانیات

استفاده از دخانیات یکی از عنال های اصلی جرم گیرفتن و پوسیدگی دندان ها است. سیگار و قلیان دارای دود های مضر هستند که میتواند به سرعت دندان های شما را زرد رنگ کند و پلاک دندان های شما را ببه قدری سفت میکند که بعد از جرم گیری حساسیت و احساس درد بیشتری را میکنید.

اگر اصلا نمیتوانید از کشیدن سیگار دست بکشید بهتر است حداقل از سیگار هایی که نیکوتین پایین دارند استفاده کنید.

دخانیات به علت مواد شیمیایی درون آن دندان های شما را خراب میکند.

3.      تغذیه

اگر جزء افرادی هستید که در غذاهایتان ادویه زیادی میریزید بهتر است بد از جرم گیری دندان هایتان میزان ادویه را کمتر کنید. ادویه ها دارای رنگدانه های بسیاری هستند که باعث زرد شدن دندان ها میشوند.

خوراکی های قندی قدرت بیشتری د راز بین بردن ندان و زرد کردن رنگ دندان ها دارند. بهتر است هم میزان ادویه و هم میزان شکر در غذا را کمتر کنید.

4.      مصرف دارو

داروهای مخصوص آلرژی، فشار خون بالا و برخی آنتی بیوتیک ها می توانند باعث تغییر رنگ دندان و به دنبال آن جرم دندان شوند. شما نمیتوانید داروهایتان را حذف ککنید اما میتوانید با آب بیشتری آن ها را بخورید تا دندان هایتان دیرتر جرم بگیرد.

داشتن دندان های سفید و منظم اهمیت خاصی در زیبایی لبخند افراد دارد. چرا که زیبایی لبخند نقش موثر و به سزایی در روابط فرد با دیگران دارد. شاید تأثیری که مرتب کردن و سفیدی دندان در زیبایی چهره می گذارد به مراتب موثرتر از بوتاکس و درمان های زیبایی دیگر داشته باشد. در جرمگیری دندان ها به حالت طبیعی خود برمی گردند و رنگ آنها روشن تر و سفید تر می شود و در عین حال هزینه خیلی کمتری را میپردازید.

سخن پایانی

شما در این مقاله 4 عامل اصلی که چرا بعد از جرم گیری دندان زرد میشود را خواندید ما به شما توصیه میکنیم که اول از همه بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید تا پلاک کمتری روی دندان های شما قرار بگیرند.

شما میتوانید از طریق راه های ارتباطی زیر وقت ویزیت رایگان خود را دریافت نمایید.

آدرس مطب:

استان گیلان، رشت،بلوار سمیه، خیابان 142-ساختمان اکباتان طبقه2 واحد9

استان گیلان،رشت،سبزه میدان ساختمان ارم طبقه 2دندانپزشکی سیب

013-32123896 | 013-33240438

ثبت قرار ملاقات

ایجاد قرار ملاقات