کشیدن دندان در رشت

کشیدن دندان یکی از مهمترین مراحل دندانپزشکی است که اگر شما در شهر رشت زندگی می کنید، می توانید با خیال راحت کشیدن دندان در رشت را به متخصص این زمینه جناب دکتر مرتضی شمس بسپارید؛ در نظر داشته باشید شاید در دید برخی افراد کشیدن افراد کار ساده ای به نظز برسید اما اگر این این مرحله از درمان تحت نظر دندانپزشک خبره انجام نشود قطعا همان ناحیه با مشکلات مختلفی مواجه خواهد شد.

جناب دکتر در شهر زیبای رشت دارای 2 مطب هستند که شما می‌توانید طبق آدرس خانه و یا محل کارتان نزدیک ترین مطب را به خود انتخاب کنید و کشیدن دندان خود را به جناب دکتر مرتضی شمس بسپارید.

آدرس مطب دکتر مرتضی شمس

 • شعبه1: رشت، بلوار سمیه، خیابان 142- ساختمان اکباتان طبقه2 واحد9
 • شعبه 2: رشت، سبزه میدان ساختمان ارم طبقه 2دندانپزشکی سیب

013-32123896 📞☎

013-33240438 📞☎

کشیدن دندان در رشت

برخی افراد در کشیدن دندان، دندان پزشکان آقا را خبره تر میدانند و بر این باورند که کشیدن دندان قوه و زور بازوی مردانه میخواهد، از درستی و یا اشتباه بودن این موضوع که بگذریم شما میتوانید کشیدن دندان خود را را به جناب دکتر مرتضی شمس بسپارید. جناب دکتر تحصیلات خود را در دانشگاه شهید بهشتی با رتبه 23 کشوری گذرانده اند، همچنین ایشان دارای مدرک بین المللی فلوشیپ ایمپلنت از سوئیس می باشند.

در حال حاضر دکتر مرتضی شمس به عنوان سخنران مدعو موسسات دندانپزشکی در سراسر کشور می باشند در سال 94 در شهر رشت شروع به فعالیت در مطب خصوصی خود در شعبه گلسار ساختمان پزشکان اکباتان رشت و سبزه میدان نمودند. شما میتوانید از طریق راه های زیر با ما در ارتباط باشید و وقت ویزیت رایگان خود را دریافت نمایید و نزدیک ترین مطب به خود را انتخاب کنید.

📌بیشتر بخوانید:  علت شل شدن روکش ایمپلنت

آدرس مطب دکتر مرتضی شمس

 • شعبه1: رشت، بلوار سمیه، خیابان 142- ساختمان اکباتان طبقه2 واحد9
 • شعبه 2: رشت، سبزه میدان ساختمان ارم طبقه 2دندانپزشکی سیب

013-32123896 📞☎

013-33240438 📞☎

علت کشیدن دندان

در اغلب موارد که دندان پوسیده می شود دندانپزشک سعی می کند پوسیدگی را تا حد زیادی رفع کند، اما در شرایطی پوسیدگی و آسیب دندان تا حدی زیاد است که دندان از ذست رفته و نمی توان دندان را ترمیم کرد و ناچار به کشیدن دندان است، برخی از علت کشیدن دندان را می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وجود دندان اضافی در دهان که مانع از رشد دندان های دیگر می شود
 • برخی از دندان های شیری در موقع مناسب نمی افتد که شرایط را برای رشد دندان های دائمی پیچیده می کند.
 • در شرایطی برای ارتودنسی دندان و ایجاد فضای مناسب نیاز به کشیدن دندان است.
 • برخی افراد که در ناحیه سر و گردن در معرض پرتو درمانی قرار می گیرند ممکن است نیاز به کشیدن دندان در همان قسمت داشته باشند.
 • برخی افراد مبتلا به سرطلان به علت مصرف داروهای این بیماری دندان ها دچار عفونت شده و کشیدن آنها ضروری است.
 • دندان های عقل نیز در اغلب افراد پس از مدتی نیاز است تا کشیده شود.

چگونگی کشیدن دندان

برخی افراد از کشیدن دندان گریزان هستند اما وقتی دندان خراب به دندان های دیگر ما آسیب وارد کند و یا درد بیش از حدی داشته باشد ما مجبور می‌شویم دندان خود را بکشیم.کشیدن دندان کار سخت و پیچیده ای نیست.

 • دندان پزشک در مرحله اول دندان شما را سر و بی حس میکند تا شما دردی را احساس نکنید.
 • در مرحله دوم اگر دندان نهفته باشد لثه را برش میزند و با ابزار مخصوصی دندان شما را عقب و جلو میکند و دندان شما را از عصب جدا میکند.
 • اگر دندان شما نهفته نباشد کار راحت تر است و شما درد کمتری را احساس میکنید و نیازی به برش دادن لثه نیست.کشیدن دندان رشت
📌بیشتر بخوانید:  دندانپزشک خوب در رشت

مراقبت های لازم پس از کشیدن دندان

پس از کشیدن دندان لازم است برخی از موارد را رعایت کنیم تا دندان و لثه ما در سریع ترین زمان ممکن التیام یابد:

 1. از خالی کردن آب دهان جدا خودداری کنید.
 2. برای نوشیدن آب میوه از نی استفاده نکنید.
 3. تا 24 ساعت از مسواک زدن خودداری کنید.
 4. از مصرف غذای داغ یا سفت خودداری کنید و بهتر است از غذاهای نرم و روان استفاده کنید.
 5. پس از 24 ساعت از دهانشویه استفاده کنید اما به آرامی دهانشویه را در دهان بچرخانید.
 6. اگر سیگاری هستید پیشنهاد می شود در اولین فرصت ترک کنید اما اگر حتما لازم است سیگار بکشید تا چند روز از کشیدن سیگار یا دخانیات خودداری کنید.
 7. خونریزی در ساعات اولیه کشیدن دندان طبیعی است اما اگر خونریزی طولانی شد بهتر است با دندانپزشک خود مشورت کنید.
 8. برای تسکین درد تنها از داروهای مسکن استفاده کنید، مسکن های ترکیبی پیشنهاد خوبی هستند که می توانید از دندانپزشک خود مشورت بگیرید.
 9. تورم و درد پس از کشیدن دندان امری طبیعی است اما اگر این مساله طولانی شود بهتر است با دندانپزشک خود مشورت کنید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با دندان پزشک خبره و توصیه های مفید برای کشیدن دندان در رشت آشنا شدید، همچنین مراقبت های لازم بعد از کشیدن دندان و چگونگی کشیدن دندان را متوجه شدید، شما میتوانید از طریق راه های ارتباطی زیر با پزشکان خبره ما در ارتباط باشید و وقت ویزیت رایگان خود را دریافت نمایید و بعد کشیدن دندان خود از پزشکان ما مراقبت های بیشتر بعد از کشیدن دندان را بپرسید.